Az ecet a kedvencem. Szeretem az illatát, csillog tőle a fiacskám haja, sőt, az én kócos loboncom is, de csillog a csap és folttalan a csempe, iszkol a gomba, aminek kevés a 60 fokos mosás. És akkor a salátáról még szót sem ejtettem. Az ifjúkori nyarak, amikor születésnapot ünnepeltünk és a grillvacsorához mama nagyszerű salátái kerültek az asztalra, a dresszing illata ma is felhozza az emlékét. Hát jó, én szeretem. De mit mondjak annak, aki ódzkodik az illatától? Aki a klórban bízik, ha fertőtlenítésről van szó? Milyen paletta áll rendelkezésünkre természetes és természetes összetevőkből álló tisztítószerekből? 

Az elmúlt évtizedekben jelentősen megnövekedett az allergiások és az asztmások száma, amely növekedést amerikai vizsgálatok nem csak a környezetszennyezés számlájára írják, hanem a túlfertőtlenítésére is. Egészen egyszerűen összefoglalva: az az immunrendszer, amely a túlzott fertőtlenítés miatt nem tud megedződni, nem találkozik elegendő baktériummal ahhoz, hogy felismerje, mely betolakodókat kell veszélyesnek kezelnie, túlreagál, ártalmatlan anyagokra allergiás vagy akár asztmás reakciót produkál. Háztartási körülmények között, alapvetően egészséges emberek közösségében elegendő a szappanos kézmosás és a szelídebb, természetes tisztító- és mosószerek használata. A túlfertőtlenítés káros hatása a szervezetünk működésére tény, tudjuk, hogy vannak olyan baktériumok, amelyekre szükségünk van ahhoz, hogy megőrizzük egészségünket. De hogyan találjuk meg az egyensúlyt, hogy otthonunk a magunk számára kényelmesen tiszta, de ne túlfertőtlenített legyen? 

A takarításnál szeretek egyszerű szereket használni, amelyek nem tartalmaznak a környezetre káros összetevőket és nincs természetellenes illatuk sem, mert az tüsszögőrohamot vált ki nálam (azt hiszem, Rumcajsz volt így a kölnivel), de ugyanakkor azt várom a tisztítószereimtől, hogy megkönnyítsék a számomra unalmas takarítást, ne kelljen hosszasan sikálnom, hatékonyak legyenek, azaz bízhassak abban, hogy a lakásunk megfelelően tiszta lesz. Az én két csodafegyverem az ecet és a citromsav. Nem csak a takarításban, vízforraló, öntözőkannák vízkőmentesítésében, de a mosást követő öblítésben is szerepet kap. Nálunk nagyon kemény a víz, jóbarátom szokta mondani, hogy a törülközés nálunk extrával jár, kettő az egyben: bőrradír szolgáltatást is nyújtunk hozzá. Engem nem zavar, de anyukám, amikor meglátogat bennünket, meg szokta jegyezni, hogy sprőd a törölközőnk. Az ecet enyhít ezen, ha nem is varázsol. Aki szereti az öblítőket, jó választás lehet a Cleanne kínálata, 100%-ban természetes összetevőkből állnak, természetes gyümölcs- és fűszerillatúak és tapasztalatom szerint puhábbak voltak a ruháink, amikor kipróbáltam egyet közülük. Az öblítői mellett a Cleanne-nek, de a szintén magyar Cleanecónak és Greenbioticnak is vannak tisztító- és mosószerei, a Souldropsnak pedig mosószerei, öblítői és mosogatószerei, amelyek szelíd, de hatékony szerek. A környezetbarát, magyar termékek piaca bőséges, nem kell alkut kötni a megfelelő összetevők és a hazai termék között, mindkettőt biztosítják számunkra ezek a márkák. 


Anyukám gyömbérkenyere újragondolva
Gyömbérkenyér, ahogy a vegán barátaink is szeretik...
Last minute adventi naptár
Adventi naptár az utolsó pillanatban, egyszerűen, mutatósan és hulladék nélkül....
Dóra
Budapesten születtem, de már 10 éve egy Veszprém megyei kis településen élek. Férjemmel 3 kisgyereket nevelünk és igyekszünk megvalósítani azt, hogy a háztartásunk minél kisebb környezetterheléssel működjön.
tovább ⟶
Írj hozzászólást
Megjegyzés: A HTML kódok nem engedélyezettek!
Talán ez is tetszhet