Az idei OT szervezését a WWF Magyarország vállalta. Kiemelt téma volt idén a Tisza és az aszály, ehhez pedig ideális helyszínt nyújtott Csongrád, ez a mesés, Tisza-parti település, a két folyó találkozásánál a Kőrös-torokkal. Számos zöld civil szervezet vállalt szerepet a beszélgetésekben és a programokban. Ezen a találkozón nem csak civil szervezet képviselőjeként, hanem akkor is részt vehetsz, ha nem vagy szervezet tagja, de érdekel a környezet- vagy a természetvédelem, vagy pusztán a természet, a fenntarthatóság kérdésköre, a környezet és az egészségünk kapcsolata, vagy anyaként, apaként foglalkoztat, milyen jövőt teremtünk, milyen világot hagyunk örökül a gyermekeinknek. 

A háromnapos program során párhuzamosan futó előadások és kerekasztal beszélgetések között kellett választani, ami nem volt könnyű, hiszen mind érdekes és értékes gondolatokat felsorakoztató lehetőségnek ígérkezett. Az előadásokat és beszélgetéseket élményprogramok egészítették ki, pl. madármegfigyelés, erdőfürdő, meditáció és különféle vezetett túrák. A néhány órás képzések lehetőséget adtak arra, hogy civil szervezet vezetőjeként vagy aktív tagjaként csiszoljunk egyes technikáinkon, amelyek alapvetőek a tagok toborzásához és megtartásához, mint a motiválás, a kommunikáció vagy a lehetőségek feltárása és megragadása. Az ebédszünet és az esti kötetlen mulatság pedig szabad teret biztosított a kapcsolatépítésre vagy arra, hogy egyszerűen jól érezzük magunkat hasonlóan gondolkodók társaságában. 

Ragyogó napsütésből mentünk be a vetítőterembe és miközben a filmvetítésen ültünk, majd részt vettünk a Verespatakról készülő dokumentumfilm rendezőjével folytatott beszélgetésben, hirtelen érkező vihar cibálta meg a környéket és öntötte el villámárvízzelCsongrád utcáit. A háromórás program után újra kilépve a művelődési házból látszólagos béke és napsütés fogadott bennünket, esőillattal a levegőben és súlyos, leszakadt ágakkal szerteszét. A moziterem kellemesen hűvös, besötétített, csendes párhuzamos valóságában fogalmunk sem volt arról, hogy vihar tombol kint. Ugyanilyen könnyű a megszokott, kényelmes életünkben azt hinni, hogy nincsen semmi baj, a világunk örökké fennmarad, a szupermarketben mindig kapható lesz minden, az autónk és az aszfaltozott utak bárhova elvisznek és ha esik egy kicsit, behúzódunk a klimatizált otthonunk védelmébe.

De mi van, ha tévedünk? 

Követhetitek a zöld civil szervezetekkel kapcsolatos információt a Facebookon a Zöld Civil oldalon, vagy weboldalukon, a zoldcivil.hu-n, hogy ne maradjatok le a következő találkozóról és egyéb hírekről sem. 




A képek forrása: Greenfo.hu, Levegő Munkacsoport


Gyerekek és az élelmiszer-pazarlás
Hogyan lehet rávenni a gyerekeket, hogy bánjanak tudatosabban az élelmiszerrel? Elkerülhető vajon a pazarlás, ha iskoláskorú gyerekeket etetünk? ...
Takarékoskodj ésszerűen a vízzel!
Az aszály egyre gyakrabban kerül közelebb hozzánk, mintsem letudhatnánk annyival, hogy csak egy aggasztó hír a neten. Mivel teszünk jót a víztakarékos...
Dóra
Budapesten születtem, de már 10 éve egy Veszprém megyei kis településen élek. Férjemmel 3 kisgyereket nevelünk és igyekszünk megvalósítani azt, hogy a háztartásunk minél kisebb környezetterheléssel működjön.
tovább ⟶
Írj hozzászólást
Megjegyzés: A HTML kódok nem engedélyezettek!
Talán ez is tetszhet
Dóra 2019 november 06

Vásárolj kevesebbet, dobj ki kevesebbet!

Hulladékcsökkentés a háztartásban lépésről lépésre - ha kevesebbet szerzel be, biztos, hogy kevesebbet fogsz kidobni is. Mi az, amire valóban szükség van?...
megtekintve 1252 tovább ⟶